Čo Vás čaká pri Tandemovom zoskoku?        

 

    
       

   Použitá technika a priebeh zoskoku 

    

   Na zoskoky používame najmodernejší padák Sigma Tandem, od svetovej jednotky vo výrobe padákov, United Parachute Technologies, USA. Tento padák je absolútna svetová špička, používa novo vyvinutý systém uvoľňovania brzdiaceho padáčika a tým výrazne prispieva k bezpečnosti celého zoskoku. Taktiež postroj pre pasažiera je oveľa pohodlnejší ako postroje iných výrobcov.

Padákový komplet sa skladá z dvoch rovnakých padákov, hlavného a záložného a je vybavený špičkovým bezpečnostným prístrojom Vigil, ktorý v prípade potreby automaticky otvorí padák v stanovenej výške nad zemou bez zásahu inštruktora. Nosnosť padáku je dimenzovaná tak, aby vydržala niekoľkonásobné preťaženie a bezpečne udržala dve osoby. K inštruktorovi ste bezpečne pripútaní špeciálnym postrojom. Po výskoku "do prázdna" z výšky 3000 – 4000 m za Vás všetkú prácu vykonáva tandempilot (inštruktor), kým Vy si môžete vychutnávať krásu voľného pádu, môžete kričať, smiať sa, mávať kameramanovi, jednoducho si užívať rýchlosť 200 km/hod. Tie pocity, ktoré budete mať počas voľného pádu sa dajú len ťažko opísať, treba to vyskúšať na vlastnej koži. Tandempilot otvorí padák vo výške 1500 m, náhle sa utíši hluk prúdiaceho vzduchu a Vy máte pred sebou ďalších 4 - 5 minút letu na otvorenom padáku, počas ktorých sa môžete kochať pohľadom na krajinu pod Vami, prípadne si sami môžete vyskúšať samotné riadenie padáku. Po hladkom pristáti  obdržíte certifikát o absolvovaní tandemového zoskoku.

    Podmienky zoskoku 

  

    Zoskok je možné absolvovať od ôsmych rokov, maximálna veková hranica nie je stanovená. Hmotnosť tandempasažiera nesmie prekročiť 100 kg. K  zoskoku nepotrebujete lekársku prehliadku, potrebné je len podpísať vyhlásenie žiadateľa o tandemový zoskok. V prípade neplnoletosti je nutné písomné vyhlásenie rodiča alebo zákonného zástupcu, ktoré musí byť overené notárom alebo inšpektorom parašutizmu, čo je možné urobiťna letisku priamo pred zoskokom. Pred samotným zoskokom je dôležité absolvovať nenáročnú cca 15 minútovú pozemnú prípravu, počas ktorej Vás tandempilot  podrobne oboznámi s priebehom tandemového zoskoku. Vysvetlí Vám, ako bude prebiehať výskok, voľný pád , let na otvorenom padáku a pristátie.

    Zaznamenanie zoskoku 

  

    Ak si budete priať video a foto záznam  zo zoskoku tak skúsený kameraman Vám zhotoví zostrihaný a ozvučený cca 15 minútový videozáznam z tohto jedinečného zážitku. Neskôr si môžete spolu s priateľmi pozrieť záznam svojho zoskoku a znovu prežijete tie krásne neopísateľné pocity.