Sólo zoskok padákom

 

   

Boli ste vždy tak trochu samostatná jednotka, ktorá dokonca milujete adrenalínové chuťovky? Sólový zoskok padákom je v tom prípade pre vás tá správna voľba. Po teoretickej príprave následuje ustrojenie, nasadnutie do lietadla a samotný let lietadlom do výšky 1200m. Po výskoku z lietadla sa váš padák automaticky otvorí do 3-4s (static line). Váš zoskok z lietadla bude cez vysielačku usmerňovať náš skúsený inštruktor a ostatné je už len na vás.

Program

 

Čaká Vás teoretická príprava, pozemná príprava a oboznámenie sa s padákom. Doba trvania týchto príprav je minimálne 6 hodín. Skúsení inštruktori Vám ukážu ako sa padák balí a následne otvára. Počas pozemnej prípravy pred samotným letom sa taktiež oboznámite s lietadlom, z ktorého budete skákať. Tam Vám vysadzovač vysvetlí ako bude prebiehať samotný let, povely pred výskokom a samotný výskok. Potom prichádza na radu ustrojenie do padákov pod dohľadom inštruktorov, ktorí Vám ešte urobia kontrolu ustrojenia pred samotným nástupom do lietadla. Let v lietadle trvá približne 15 minút. Vysadzovač navedie lietadlo do náletu vo výške 1200 m a je tu krok pre Vás. Padák sa Vám otvorí bez toho, aby ste museli ťahať nejaké „šnúrky“. Vysadzovač Vám v lietadle upne karabínou výťažné lano a padák sa Vám otvorí automaticky po výskoku do 3-4 sekúnd. Na otvorenom padáku si budete niekoľko minút vychutnávať let. Za pomoci inštruktora, ktorý s Vami bude v neustálom spojení cez vysielačku, pristanete mäkko do vyhradeného priestoru. Po hladkom pristáti dostanete na pamiatku certifikát.

Podmienky

 

Minimálny vek od 15, do 18 rokov s podpisom a prítomnosťou zákonného zástupcu. Min. výška je 120 cm a max. hmotnosť do 105 kg.

Počasie

 

Nevhodný je silný vietor a dážď. V takomto prípade sa zoskok posunie na iný termín vyhovujúci klientovi.

Čas

 

Dĺžka trvania zážitku je cca 7 hodín (vrátane 6 hodinovej teoretickej a pozemnej prípravy).

Počet účastníkov

 

Zážitok je určený pre 1 osobu, počet účastníkov max. 6 na jeden deň ideálneho počasia.

Oblečenie

 

Je potrebné mať športovú a pevnú obuv, športové oblečenie dlhé nohavice a dlhý rukáv (resp. maskáče) Zapožičiame Vám prilbu, parašutistické okuliare, výškomer.

Sezóna

 

Od apríla do októbra.

Mali by ste vedieť

 

Na absolvovanie sólo zoskoku je potrebná lekárska prehliadka na špeciálnom tlačive, minimálne ako na vedenie motorového vozidla.

Tlačivo na lekársku prehliadku

 

Rezervácia termínu

 

Aspoň 2 týždne vopred.

Rezervuj teraz